Ana içeriğe atla

Minimalist Star Wars Afişleri

Stilini pek sevdiğimiz "Return Of The Jedi" afişinin yaratıcısından konuyla alakalı olmayan ama aynı stildeki yine pek güzel "Evil Dead" afişini de yayına ekledim.


4foster the people - pumped up kicks

Yorumlar

 1. cuma günü episode 1 3d ye gidedek lucas'a son bir şans daha vereceğim

  YanıtlayınSil
 2. lucas kendini yeni bir üçlemeyi nolan a çektirerek kurtarır ancak.

  YanıtlayınSil
 3. bayildim. star wars hayranliginin hep erken yasta baslamasi gerektigini dusunurdum fakat yanilmisim. yas geldi 34'e gitgide artan bir hayranlik soz konusu.

  YanıtlayınSil
 4. star wars'ın yaşı yoktur:) Okan D Phantom Menage nasıl?

  YanıtlayınSil
 5. phantom menace'ı sinemada tekrar görmek için gidilir. 3 d tam bir skandal. gelmiş geçmiş en kötü 3 d deneyimiydi. o kadar kötüydü ki cgı yoda bile canımı sıkmadı.bir umut jar jarın kazara öldürdüğü droid sahnelerini silerler diyordum ama dünyada benim dışımda o sahneden rahatsız olan biri yok galiba. benim içinse sinema tarihinin en rahatsız edici sahnesi

  YanıtlayınSil
 6. O sahneden rahatsız olan var, olmaz mı? Hatta Lucas'a sormuşlar, bu kadar ciddi bir filmde bu laubalilik niye diye, cocuklar Jar Jar'ı pek seviyor olmuş cevabı...E malum George paraya tapar, daha fazla oyuncak satmak için yapmayacağı şaklabanlık yok.

  YanıtlayınSil
 7. söyleyip duruyorum, "happy meal"ci lucas. yaw transformers star wars oyuncağına bile ses çıkarmadı paragöz. motorsiklete dönüşen luke vardı. hani speeder falan da değil motorsiklet.

  YanıtlayınSil
 8. ha bir de star wars ın yaşı yoktur da, yeni üçlemelerden sakın başlamayın yoksa özellikle episode II sagadan soğutur falan aman dikkat. IV, V, VI, I, II, III, IV, V, VI diye gitmek lazım.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Balıkesir Lezzet Turu 2: Ayvalık

Lezzet turumuzun ikici etabında Ayvalık var. Ayvalık'a varınca sorulacak ilk soru: Ayvalık tostu nerede yenir? Cevap ise basittir. Tansaş'ın yanında dizili olan tostçuların hepsi. Fakat arasında biri var ki ekmeği, malzemesi ve yapılış şekli hepsinden üstün, Mesut Büfe. Bir adet karışık Ayvalık tostu ve Tanık marka ayranıyla lezzet turunuza başlayabilirsiniz.


Eğer perşembe günü Ayvalık'a uğrarsanız pazarına denk gelebilirsiniz. Körfezin en renkli pazarı burada kurulur. Pazar için taa Midilli'den her hafta yüzlerce Yunanistan vatandaşı adaya akar.Pazarda meşhur pembe domates, arapsaçı, radika gibi ege otları, dolma yapmak için kabak çiçeği ve en doğalından sepet peynirlerini alabilirsiniz. Eğer sabah geldiyseniz kabak çiçeklerini ağzı kapanmadan alıp, Güler Tatlıhanesi'nden lor böreğini yiyerek keyfinize keyif katabilirsiniz.Benim gibi pazara geç uğrarsanız lorlu börek çoktan bitmiş olur. Sakın üzülmeyin, tatlıhanenin diğer spesiyelleri ise damla sakızı dondurmas…

İstanbul Hamam Rehberi 5: Beyoğlu Hamamları

Hamam turumuza Beyoğlu hamamlarıyla devam ediyoruz. İlk hamamımız Galatasaray Hamamı'nın 100 metre ilerisinde bulunan Çukurcuma semtindeki Ağa Hamamı.  Burası Beyoğlu'nun en çok tutulan hamamlarından. Hamam, sizi giriş kısmında güzel fıskiyeli bir havuzla karşılıyor.Ama hamamın en büyük özelliği bu değildi. Zamanında burası İstanbul'un 24 saat açık bulunan yegane hamamıydı. Eskiden beri eğlence mekanı olan Beyoğlu'nda gecelemek isteyenler, evine gidemeyenler veya gitmek istemeyen çapkınlar (ünlüler de dahil) ve hatta sarhoşlar bu hamama gelip uyurlarmış. Fakat artık maalesef bu gelenek devam etmiyor. Ayrıca son dönemlerde çok popüler olan "hamamda kına gecesi" eğlencesinin de Galatasaray Hamamı'yla birlikte en çok tercih edilen hamamıdır. 2014 güncel fiyatlar: Giriş 40 tl, Kese ve masaj 5'er tl'dir. Yağ masajı ise 35 tl.


Yıllar sonra gelen edit: Bu hamamın şu sıralar unisex hamam olarak da hizmet veriyor. Ama sadece yabancılara. Yönetici Hüseyin …

İstanbul Hamam Rehberi 3: Unisex Hamamlar

Yeni jenerasyonun hamamdan kopmasının en büyük etkeni de hamamdaki cinsiyet ayrımı (ikincisi ise turistikleşen hamamların fiyatlarının uçuk boyutlara ulaşması olsa gerek). Grup halinde hamama gitseniz bile ikiye bölünmek zorunda kalıyorsunuz. Tabi otellerde gıcır gıcır hamamlarda böyle bir ayrım yok. Fakat buraların hem fiyatları uçuk hem de tarihi dokuyu otelin içinde canlandırma çabaları, hamam severleri pek de tatmin etmiyor. İstanbul'da orijinal olarak inşa edilmiş üç adet unisex hamam var.

Birincisi Süleymaniye Cami'sinin hemen yanında bulunan şatafatlı Mimar Sinan yapısı (1557'de yapılmış) olan "Süleymaniye Hamamı". Ama bu unisex hamamın bir kriteri var. Türkler tek başlarına hamama giremiyor (internet sitesi bile Almanca, İngiliz ve İspanyolca, Türkçe yok). Bu yüzden turist arkadaşlarınızla beraber hamama girebiliyorsunuz. Bu saçmasapan kuralı suistimal edenleri (yabancılara benzeyen sarı saçlı arkadaşınızı alıp hamama girmek) engellemek için yabancılard…