Ana içeriğe atla

Euro 2012 Günlüğü 5

Lviv'de güneşli ve sıcak bir günde Almanya'nın Danimarka ile yapacağı son grup maçını bekliyoruz. Yarınki maçta her zamanki gibi Almanya favori. Almanya-Danimarka maçı bu sene Bundesliga'da müthiş bir sezon geçirip Arsenal'e transfer olan Lucas Podolski'nin 100. milli maçı olacak. Şu ana kadar turnuvada bekleneni veremeyen Podolski'nin dirilişi olacak mı, bekleyip göreceğiz.

Gölgede öğlen birası
Portekizlilerin aksine Lviv'e kalabalık gruplar halinde gelen Danimarkalı taraftarların arasında Danimarka'nın galibiyetine inananlar olsa da, çoğunluk Almanya'yı yenmenin zorluğunu itiraf ediyor. Bu sabah kahvaltıyı Danimarkalı ve Alman ortaya karışık bir grupla yaptım. Herkes bu turnuvaya Türkiye'nin nasıl olup da katılamadığını sordu. Her zamanki gibi bu sorunun cevabı yok.

Buyur buradan yak! (yahoo.com'dan alınmıştır)
Polonya ve Rusya taraftalarının sevimsiz didişmelerinin aksine Lviv'de Almanlar ve Danimarkalılar masaları birleştirip birlikte kadeh kaldıracak kadar medeni. Az sayıdaki Portekizli taraftar ise şimdiden şehri terk etmeye başladı. Grubun diğer maçı Hollanda ve Portekiz arasında Kharkiv'de oynanacak.

Futbolun yaşı yok
Maç saatinde havanın gayet sıcak (30 C civarı) olması bekleniyor. Bu durumda Löw'ün V yakalı kazağını giymesi gene hayal (Söylemekten bıktık artık ama). Danimarka'nın hücumdaki kozlarından Rommedahl'ın devam eden sakatlığı nedeniyle oynama olasılığı düşük. Alman milli takımında ise Boateng sarı kart cezalısı. Maçın gidişatına göre Götze, Kroos ve Klose'nin şans bulması bekleniyor.

Heyecanlı bekleyiş

Yorumlar

  1. danimarka, (effenberg ve sammerin aynı anda oynadığı tek avrupa şampiyonası) euro 92 de almanyayı alaşağı etmeyi başarmış olsa bile benim için asla italya veya ispanya gibi nefret edilesi bir takım değildir. severim kerataları. bir de hummel marka formalarını bırakmasalardı daha iyi olacaktı.

    YanıtlayınSil
  2. peki şimdi nolacak. yunanistana beş atıp yolumuza mı devam edeceğiz. allah muhafaza danimarka maçında bir sakatlık olmasın da.bu maçı da kazanırsak almanya maçlarında biletini ben alacağım. ne de olsa uğurlu geliyorsun

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

Balıkesir Lezzet Turu 2: Ayvalık

Lezzet turumuzun ikici etabında Ayvalık var. Ayvalık'a varınca sorulacak ilk soru: Ayvalık tostu nerede yenir? Cevap ise basittir. Tansaş'ın yanında dizili olan tostçuların hepsi. Fakat arasında biri var ki ekmeği, malzemesi ve yapılış şekli hepsinden üstün, Mesut Büfe. Bir adet karışık Ayvalık tostu ve Tanık marka ayranıyla lezzet turunuza başlayabilirsiniz.


Eğer perşembe günü Ayvalık'a uğrarsanız pazarına denk gelebilirsiniz. Körfezin en renkli pazarı burada kurulur. Pazar için taa Midilli'den her hafta yüzlerce Yunanistan vatandaşı adaya akar.Pazarda meşhur pembe domates, arapsaçı, radika gibi ege otları, dolma yapmak için kabak çiçeği ve en doğalından sepet peynirlerini alabilirsiniz. Eğer sabah geldiyseniz kabak çiçeklerini ağzı kapanmadan alıp, Güler Tatlıhanesi'nden lor böreğini yiyerek keyfinize keyif katabilirsiniz.Benim gibi pazara geç uğrarsanız lorlu börek çoktan bitmiş olur. Sakın üzülmeyin, tatlıhanenin diğer spesiyelleri ise damla sakızı dondurmas…

İstanbul Hamam Rehberi 5: Beyoğlu Hamamları

Hamam turumuza Beyoğlu hamamlarıyla devam ediyoruz. İlk hamamımız Galatasaray Hamamı'nın 100 metre ilerisinde bulunan Çukurcuma semtindeki Ağa Hamamı.  Burası Beyoğlu'nun en çok tutulan hamamlarından. Hamam, sizi giriş kısmında güzel fıskiyeli bir havuzla karşılıyor.Ama hamamın en büyük özelliği bu değildi. Zamanında burası İstanbul'un 24 saat açık bulunan yegane hamamıydı. Eskiden beri eğlence mekanı olan Beyoğlu'nda gecelemek isteyenler, evine gidemeyenler veya gitmek istemeyen çapkınlar (ünlüler de dahil) ve hatta sarhoşlar bu hamama gelip uyurlarmış. Fakat artık maalesef bu gelenek devam etmiyor. Ayrıca son dönemlerde çok popüler olan "hamamda kına gecesi" eğlencesinin de Galatasaray Hamamı'yla birlikte en çok tercih edilen hamamıdır. 2014 güncel fiyatlar: Giriş 40 tl, Kese ve masaj 5'er tl'dir. Yağ masajı ise 35 tl.


Yıllar sonra gelen edit: Bu hamamın şu sıralar unisex hamam olarak da hizmet veriyor. Ama sadece yabancılara. Yönetici Hüseyin …

İstanbul Hamam Rehberi 3: Unisex Hamamlar

Yeni jenerasyonun hamamdan kopmasının en büyük etkeni de hamamdaki cinsiyet ayrımı (ikincisi ise turistikleşen hamamların fiyatlarının uçuk boyutlara ulaşması olsa gerek). Grup halinde hamama gitseniz bile ikiye bölünmek zorunda kalıyorsunuz. Tabi otellerde gıcır gıcır hamamlarda böyle bir ayrım yok. Fakat buraların hem fiyatları uçuk hem de tarihi dokuyu otelin içinde canlandırma çabaları, hamam severleri pek de tatmin etmiyor. İstanbul'da orijinal olarak inşa edilmiş üç adet unisex hamam var.

Birincisi Süleymaniye Cami'sinin hemen yanında bulunan şatafatlı Mimar Sinan yapısı (1557'de yapılmış) olan "Süleymaniye Hamamı". Ama bu unisex hamamın bir kriteri var. Türkler tek başlarına hamama giremiyor (internet sitesi bile Almanca, İngiliz ve İspanyolca, Türkçe yok). Bu yüzden turist arkadaşlarınızla beraber hamama girebiliyorsunuz. Bu saçmasapan kuralı suistimal edenleri (yabancılara benzeyen sarı saçlı arkadaşınızı alıp hamama girmek) engellemek için yabancılard…